אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לכאבי צוואר

אחת הסיבות השכיחות שבגינן פונים מטופלים לקבלת טיפול רפואי היא כאבי צוואר. הגורמים לכאבי צוואר עשויים להיות מגוונים מאוד וכוללים בין השאר: פציעות, שרירים תפוסים, מחלות ועוד.


הצוואר הוא איבר בגוף המהווה ציר חשוב ליכולת התנועה של האדם וכן למעבר עיצבוב מהמוח אל הגוף. זאת משום שהוא יוצא מהראש (מהמח), עובר דרך הצוואר ומשם מגיע למעשה לכל איברי הגוף. לכן בריאות תקינה של הצוואר הינה משמעותית מאוד לשם איכות חיינו. קיימות דרכים שונות לטפל בכאבי צוואר.

אחת מהן, אשר נמצאה מחקרית כיעילה ובטוחה היא הטיפול באמצעות דיקור סיני (אקופונקטורה).

מהם הגורמים לכאבי צוואר?

בצוואר קיימות מספר מערכות: עמוד השדרה - ובו חוליות, דיסקים בין־חולייתיות, חוט השדרה ועצבים היוצאים ממנו אל השרירים, הגידים והרצועות. המבנים הללו עשויים להיפגע בדרכים שונות כמו:

1. פגיעה במפרקים בין חולייתיים של עמוד השדרה הצווארי. בעמוד השדרה, הנמשך כאמור מהראש (מהגולגולת) ועד עצם הזנב, קיימים אזורים שיש להם כושר תנועה מוגבל בלבד (למשל בגובה החזה), ולעומת זאת יש אזורים בעלי כושר תנועה רב - כמו לדוגמא הצוואר. התנועה המרובה עלולה לגרום במהלך השנים לשחיקת המפרקים בצוואר. לשחיקה הזאת עלולים להתלוות כאבים.

2. מתיחת שריר צווארי כתוצאה מעומס־יתר על שרירי הצוואר. עומס שכזה עשוי להיגרם, בין השאר, מעבודה מחשב מרובה או מנהיגה ממושכת, או מהטיית הראש מטה לקריאה מספר או מהסלולר. מצב זה אף עשוי להיות הגורם העיקרי לצוואר תפוס - מצב בו ישנה הגבלה שרירית המפריעה לתנועת הצוואר הנובעת כתוצאה מהתכווצות שרירי הצוואר המונעים את תנועתו החופשית ויוצרים כאב. 

3. פריצת דיסק צווארי. פגיעה שכזו עשויה לגרום ללחץ על עצב תחושתי ולכאבים עזים. פגיעה שכזו עשויה אף לגרום להקרנת כאב לאזור הכתף, הידיים, כפות הידיים ואל האצבעות.

כיצד דיקור סיני יסייע לכאבי צוואר?

הרפואה הסינית טוענת כי כאב נוצר היכן שמתקיימת הפרעה לתנועה החופשית של הצ׳י (אנרגיה) במרידיאנים (מסלולי אנרגיה לאורך הגוף). הגורמים לתקיעות שכזו עשויים להיות שונים ומגוונים. 

מטרת הדיקור הסיני היא לפתוח את אותם חסימות אנרגתיות לאורך המרידאנים ובכך לפתור את בעיית הכאב. מחקרים הוכיחו כי דיקור סיני נמצא יעיל לטיפול בכאבי צוואר באמצעות שחרור אנדופרינים המפחיתים את עוצמת הכאב ובאמצעות טיפול בדלקת. 

לקריאה נוספת לחצו על - לאילו מקרים עשוי הדיקור הסיני לסייע?

חזרה לעמוד הבית 

כאבי צוואר