אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול במחלת קרוהן

קרוהן

כל מי שיצא לו להכיר מישהו הסובל ממחלת הקרוהן יודע עד כמה הסימפטומים שלה נוראיים ומקשים על אורח חייו של החולה. לא פעם יזדקקו מטופלים אלה להתערבות כירורגית. מדובר למעשה באחת מהמחלות היותר ״לא נעימות״ הקשורות למערכת העיכול ואשר גורמות לפגיעה קשה בתפקוד היומיומי של החולה. חיפוש ומציאת דרכים משלימות לטיפול בתופעה, ובהם הרפואה הסינית, עשוייים להטיב משמעותית עם אורח חייו של המטופל. 

 

מהי מחלת הקרוהן?

מדובר למעשה במחלה השייכת לקבוצת מחלות מעי דלקתיות וכוללות בין השאר גם את מחלת הקוליטיס. המחלה מופיעה לרוב בין הגילאים 15-30 או 60-80 ושכיחה יותר אצל גברים. המחלה עשויה לפגוע בכל חלק של המעי הגס, תגרום לעיתים להיצרות התעלה האנאלית, להיווצרות פיסטולה, פיסורה או אבצסים. היא עשויה להיות מלווה בסימפטומים נוספים כגון: התכווציות בטניות וכאב, חולשה, ירידה במשקל, שילשול, הפחתה בתאבון, בחילות והקאות ועוד. 

 

עדיין לא ידוע מהו הגורם הספציפי להופעת המחלה אך כן ידוע כיום כי הוא קשור לתפקוד לקוי של המערכת החיסונית ולמצב גנטי הקשור למחלות דלקתיות. עישון ידוע כגורם להחרפת התופעה והגדלת הסיכוי ללקות בה. 

הטיפול השמרני במחלה כולל נטילת שילוב של תרופות סטרואידליות או אנטיביוטיות (תלוי בשלב המחלה) עם תרופות לדיכוי מערכת החיסון. חלק מהמטופלים סובלים מהתקפות חוזרות של המחלה כתוצאה מחולשה של מערכת החיסון, שכן מדובר באחת מתופעות הלוואי של התרופות המטפלות בה. 

 

כיצד דיקור סיני יכול לסייע לחולי קרוהן?

על האף העובדה שלא קיימים יותר מידי מחקרים שבדקו את הנושא, אלו שכן בדקו והנסיון הקליני הרב מוכיחים כי בכוחם של צמחי המרפא הסיניים והדיקור הסיני להביא להפוגות גדולות יותר בין התפרצוית המחלה. 

 

שינויים תזונתיים

חשוב מאוד לשמור על תזונה מתאימה ומאוזנת במקצבים קבועים, כלומר, ארוחות בוקר, צהריים וערב וארוחות ביניים אשר יתמכו בספיגה נאותה של מרכיבי המזון וישמרו על התחושה הטובה. יש לשים לב למרכיבי התזונה ובעיקר שיכילו מזונות נוגדי דלקת. בנוסף, יש להימנע ממוצרים מטוגנים, מתובלים, מזונות מתועשים, עתירי סוכר, אלכוהול וכאלה שעשויים לגרום תגובה אלרגית אצל המטופל. חשוב להגדיל את צריכת המזונות הטובים כגון שומנים בלתי רוווים (שמן זית, אגוזים לא קלויים, אבוקדו ועוד).  

לקריאה נוספת בנושא, לחצו על לאילו מקרים יכול הדיקור הסיני לסייע?

חזרה לעמוד הבית