אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בתופעת עצירות

עצירות

עצירות היא מצב בו קיימים פחות מ-3 יציאות בשבוע ובנוסף, הצואה בד״כ קשה, יבשה וקשה להוצאה.  

עצירות עשויה להופיע אצל מבוגרים וצעירים כאחד. הגורמים לעצירות עשויים להיות שונים ומגוונים כמו למשל: מצב ריגשי, התנהגותי, אורח חיים, תזונה לקויה או לא מתאימה או כתופעת לוואי של תרופות. אז למה אתם סובלים מעצירות?

 

  • האם יצא לכם שהייתם צריכים לצאת (להתרוקן) והתאפקתם? מצב זה שכיח במיוחד אצל אלה שאינם מוכנים להתיישב בשירותים ציבוריים. מצבים כאלה של התאפקות עשויים להביא להיווצרות עצירות. ככל שתחזיקו ותתאפקו יותר זמן, ייווצר חום אשר יגרום לייבוש הצואה דבר שיגרום לה להתקשות ולעבור בצורה קשה יותר במעי. אם תעשו זאת לעיתים קרובות אתם עשויים לגרום להיווצרות של עצירות כרונית. 

 

  • סטרס וחרדה- אם אתם סובלים מחרדה כרונית, מרמה גבוהה של סטרס בחיי היומיום שלכם או שחוויתם טראומה נפשית, כל אלה עשויים לגרום למערכת העצבים המרכזית להאט את תנועת המעיים. הרפואה הסינית יכולה לסייע לכם בטיפול ברמות הסטרס שלכם בהצלחה רבה. 

 

  • תזונה לקויה או חוסר בנוזלים, כמו גם חוסר בפעילות גופנית עשויים להביא להיווצרות עצירות. פעילות גופנית מסייעת לתנועת הפרסטלטיקה של המעי. דיקור סיני לעצירות עשוי לסייע להגברת תנועת הפרסטלטיקה של המעי כמו גם המלצות התזונה ושינוי אורח חיים הניתנים בטיפול אשר עשויים לסייע בסילוק הצואה ושמירת בריאותה התקינה של מערכת העיכול. 

איך ניתן למנוע את העצירות?

  1. שתו כמות מספקת של מים (לפחות 8 כוסות) באופן תדיר לאורך היום.

  2. הוסיפו סיבים תזונתיים לתזונה שלכם. סיבים ניתן למצוא בירקות ובפירות (בעיקר בקליפה שלהם) או בתוספי סיבים. שימו לב, במידה ואתם צורכים סיבים ולא שותים מספיק, מצב זה עשוי לגרום להחרפה בעצירות. נטילת סיבים תזונתיים מחייבת שתיית כמות גדלה יותר של נוזלים בכל יום. 

  3. בצעו פעילות גופנית. פעילות גופנית מסייעת לתנועת המעי. 

  4. הימנעו עד כמה שאפשר מנטילת תרופות משלשלות או מביצוע חוקנים שכן על אף העובדה שהם עשויים לסייע לעצירות בטווח הקצר, הם יחריפו את הבעיה בטווח הארוך. זאת לאור העובדה שהם פוגעים בתנועתיות הטבעית של המעי. 

הגורמים לעצירות כמו העצירות עצמה הם למעשה סימפטומים שהרפואה הסינית לא רק שיכולה לטפל בהם אלא אפילו לטפל בשורש הבעיה הורמת להופעתם, כלומר, בגורם עצמו. 

 

מחקר שנעשה לאחרונה והתפרסם בכתב העת הרפואי Annalas of Internal Medicine מצא כי דיקור סיני מטפל בעצירות בהצלחה רבה.

לקריאה נוספת אודות המחקר לחצו כאן - דיקור סיני לעצירות

חזרה לעמוד הבית