אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול במחלת אסטמה

אסתמה

אסתמה או בשמה העברי - גנחת, היא מחלה ריאתית כרונית. המחלה מתאפיינת בהתקפים הנגרמים בדרך כלל בעקבות אלרגיה כלשהי או הצטננות. התקף אסטמה מתאפיין בנשימה כבדה המלווה בציפצופים, קוצר נשימה, שיעול ועוד. כל אלה נובעים מליחה צמיגית החוסמת את קנה הנשימה ומקשה על הוצאת האוויר. 

 

אסטמה היא מחלה שכיחה ביותר ממנה סובלים כ-300 מיליון אנשים ברחבי העולם. מדובר למעשה באחת הסיבות העיקריות בגינן מטופלים ניגשים לרפואה משלימה, ובה בין השאר לדיקור סיני, במטרה להביא להקלה בעוצמת המחלה, כלומר בעוצמת ההתקפים והגדלת ההפוגה בין התקף להתקף. 

 

כמו במקצועות נוספים ברפואה המשלימה, גם הדיקור הסיני רואה ומתייחס אל הגוף כמכלול ופועל במטרה להשיג איזון אנרגתית כולל בו. ברפואה הסינית מאמינים כי הצ׳י (האנרגיה) זורמת במעגלים בחופשיות וכי במידה וקיימת הפרעה לאותה זרימה חופשית זו, כלומר חסימה, נוצרת בעיה רפואית (חולי או מחלה).

 

הרפואה הסינית מתייחסת למחלת האסתמה כחוסר איזון באנרגית הריאות, הכליות והקיבה. מצב זה מסביר מדוע נקודות הדיקור המשפיעות על המחלה נמצאות על מסלולי האנרגיה (מרידיאנים) הקשורים לאיברים אלה. בנוסף לכך נעשה בקליניקה שימוש  בנקודות דיקור הממוקמות על גבי מרידיאן שלפוחית השתן גם כן, זאת מאחר ונקודות הדיקור עליו קשורות לאיזון כללי של איברי הגוף. לכן, ברגע שהחסימה האנרגתית משתחררת או מתוקנת, מושגת הטבה במצב הבריאותי. 

 

רפואה סינית בכלל ודיקור סיני בפרט נחשבים לרפואה מטפלת ומונעת כאחת. ארגון הבריאות העולמי (WHO) מחשיב את מחלת האסטמה כחת מהמחלות להם עשוי הדיקור הסיני לסייע ולהטיב. מחקר שהתבצע בתחום באוניברסטית וינה הראה כי 70% מהמטופלים הסובלים מאסטמה, דיווחו על שיפור בסימפטומים של המחלה לאחר סדרת טיפולים שכללה כ-10 טיפולים. 

מחקר נוסף שהתבצע בסין וכלל כ-192 מטופלים עם אסטמה מצא כי ל-75% מהם חל שיפור בסימפטומים של המחלה. כלומר, הפוגות גדולות יותר בין התקף להתקף והפחתה בחומרתם ברגע שכבר הופיעו. בנוסף הראה המחקר כי קיים קשר בין התוצאות החיוביותש ל הדיקור לבין כמות הזמן שהמחטים נשארים בגוף.

לקריאה נוספת בנושא, לחצו על - במה דיקור סיני יכול לסייע?

חזרה לעמוד הבית