אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בתופעות אלרגיה

אלרגיה | אלרגיות

אלרגיות הן למעשה תגובה חיסונית לא רצונית או לא צפויה של הגוף למחוללים מסויימים, הכוללים בין השאר סוגי מזונות, קרדית האבק, אבקנים ופריחה, בעלי חיים, עובש ועוד. תגובה זו מתרחשת בשל זיהוי שגוי של מערכת החיסון והפעלתה כנגד אותם מחוללים, שכן הם למעשה כלל אינם מזיקים, ולא אמורים היו להדליק את אותה ״נורת אזהרה״ של מערכת החיסון. במצב של אלרגיה נוצרת תגובה דלקתית כנגד אותו גורם חיצוני במטרה להוציאו מהגוף. היא עשויה להתבטא באמצעות סימפטומים שונים ומגוונים.

 

הגורמים לאלרגיה

 

על פי הרפואה הסינית, אלרגיה עלולה להתרחש בעקבות חוסר איזון אנרגטי בגוף, הכולל בכל המקרים מעורבות של פאתוגן רוח, בד״כ בשילוב עם פאתוגן נוסף (לחות, קור או חום). פאתוגן רוח מתאפיין בכך שהוא מתפרץ ללא כל אזהרה או הודעה מוקדמת. אלרגיות של עונות מעבר, כמו קדחת השחת (נזלת אלרגית), יאובחנו בדר״כ ברפואה הסינית כרוח לחות. מצב זה יתבטא בהתעטשויות, גרד או צריבה, אדמומיות בעיניים, כאב או גרד בגרון ותחושת כובד בראש המלווה בנזלת וליחה.

 

הטיפול באלרגיה באמצעות צמחי מרפא סיניים
 

האסטרטגיה הטיפולית במצב אלרגי שכזה היא להדוף את הרוח החוצה מן הגוף. לצורך כך נשתמש בצמחים הנחשבים כמפזרים, כמו צמח השיזונפטה (Jie geng) או שורש הסילר (Fang Feng). בנוסף ייעשה שימוש בצמחים בעלי אופי מייבש ליחה, במטרה לייבש את הנזלת ולפתוח את מעברי האף והסינוסים. הצמחים העיקריים מקבוצה זו הינם שורש אנג׳ליקה סינית (Bai zhi), פרח המנגוליה (Xin Yin Hua) או פרי הלכיד (Cang er zi). קיימת פורמולה קלאסית המשלבת את שלושת הצמחים הללו ומיועדת למצבי אלרגיה, הנקראת Bi Yan Pian.

 

הטיפול באלרגיה באמצעות דיקור סיני

 

הטיפול בדיקור סיני משתנה ממטופל למטופל ועשוי להביא לתוצאה שבין הקלה בסימפטומים להיעלמות האלרגיה לחלוטין. דיקור סיני יסייע לרוב להקלה מיידית בתסמיני האלרגיה. נקודות דיקור הממוקמות באזור הפנים (סביב האף) יתרמו לפתיחה מיידית של מעברי האף ושיפור ביכולת הנשימה דרכו.

המלצות לשינויי תזונה ואורח חיים

 

לתזונה השפעה מכרעת בכל הקשור למניעה של אלרגיה עונתית. מזונות מסויימים כמו דברי מתיקה, מוצרי חלב, מזונות ומשקאות קרים נחשבים לכאלו המעודדים את ייצור הליחה בגוף, והם עלולים לגרום להחרפת הסימפטומים באלרגיה, בדגש על הגברת כמות הנזלת והליחה. המזונות מהם הייתי ממליץ להימנע יהיו בראש ובראשונה הגלידה ושאר מוצרי החלב. 

כשקיימת הצטברות גדולה של ליחה ונזלת בגוף, הוא יהיה חשוף לתגובה אלרגית קשה יותר. במצבים כאלה אמליץ על מזונות קלים לעיכול כמו מרקים, ירקות מבושלים ועוד, שכן פעילות סדירה של מערכת העיכול תפחית את ייצור הליחה בגוף.

לקריאה נוספת, לחצו על - במה עוד הדיקור הסיני יכול לסייע?

חזרה לעמוד הבית