אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בשלשולים כרוניים וצואה רכה

שילשולים

מהו שילשול?

שלשול הוא מצב המתאפיין בצואה רכה, נוזלית או מימית המלווה בתחושות של כאב בטן, התכווצויות, נפיחות או או תחושה לא נעימה בבטן התחתונה. מצב זה עשוי לגרום לנו לרוץ מספר פעמים רב לשירותים.

שילשול חריף מצב שאין אדם שלא סבל ממנו לפחות פעם אחת במהלך חייו. אין ספק שמדובר בתחושה מאוד לא נעימה אך לרוב היא חולפת מעצמה תוך זמן קצר. במצב זה החשש הגדול ביותר הוא ממצב של התייבשות וזאת בשל האובדן הרב של נוזלי הגוף. 

שילשול כרוני לעומתו הוא מצב שנמשך זמן רב יותר. למעשה, ישנם אנשים החיים עם מצב שכזה לאורך שנים וחלקם אף מרבית מחייהם. אין ספק שמדובר במצב מעיק המפריע לתפקוד היומיומי ופוגע באורח חיינו.

 

מהם הגורמים לשילשול?

שילשול עשוי להיגרם כתוצאה מהמזון ממנו אנו ניזונים, מתרופות אותן אנו נוטלים, תקיפה של וירוס, חיידק או פרזיט התוקפים את מערכת העיכול שלנו או ממחלות הקשורות למערכת העיכול וכוללות בין השאר את מחלת הקרוהן, קוליטיס, תסמונת המעי הרגיז וכו׳.

פרט לכך, הרפואה הסינית טוענת כי יש קשר גם לאורח החיים שלנו ולסטרס שכן, בחיים העמוסים שלנו כיום, אין אנו מקדישים מספיק זמן ותשומת לב לתזונה נכונה ולא פעם אנו אוכלים בצורה לא נאותה (לקויה) או תוך כדי תנועה או פעולה אחרת, בכדי לחסוך זמן כמובן. 

 

לרפואה הסינית, הכוללת את טכניקות הטיפול הידועות של: דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים יש את היכולת לעזור למצבים שכאלה. על פי תאוריה זו קיימים מספר גורמים המביאים למצב של חוסר איזון של מערכת העיכול שלנו שמורכבת, על פי תאוריה זו משני איברים עיקריים, הקיבה והטחול.

על פי תאוריה זו, שילשול חריף עשוי להופיע בעקבות אחד מהמצבים הבאים: תזונה לקויה, מצבים חיצוניים (אקלימיים ותזונתיים) כמו קור, חום או לחות. דבר נוסף הקשור לאורח החיים שלנו ושעשוי להביא שילשול הוא סטרס. הרבה פעמים אנו רואים מצבים בהם חרדה או סטרס לפני בחינה למשל או פגישה חשובה, ילוו בשילשול. 

שילשול כרוני נובע על פי התאוריה של הרפואה הסינית ממצב עמוק יותר הגורם לפגיעה ביכולתה של מערכת העיכול לעכל כהלכה את המזון אותו אנו צורכים והלפיצו בגוף ועל כן, חלקו נזרק החוצה בצורה זו. לא פעם נוכל לראות מזון בלתי מעוכל באסלה.

מצבים אלה ילוו על פי תאוריה זו בסממנים גופניים אחרים כמו חולשה, עייפות, לאות, קור, תחושת כובד לאחר ארוחה ועוד.

 

כיצד מסייע הדיקור הסיני לטיפול בבעיה?

הטיפול באמצעות הרפואה הסינית מביא לחיזוק אותם איברים חלשים של מערכת העיכול תוך כדי איזון המערכות האחרות המעורבות ואשר תורמות להופעת הבעיה. כך יכולים האיברים המעורבים בתופעה, לשוב ולחזור לתפקודם התקין של הפרדה ועיכול המזון והפצתו לגוף.

לקריאה נוספת לחצו על - באילו מצבים יכול דיקור סיני לסייע?

חזרה לעמוד הבית