דיקור קוסמטי

 1. ראשי
 2. דיקור קוסמטי
דיקור קוסמטי - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

מהו דיקור קוסמטי וכיצד הוא עובד?

דיקור קוסמטי, הקרוי גם דיקור סיני לחידוש וריענון תאי העור בפנים (Facial Rejuvenation), הוא שיטה המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית המודרנית המוכרת לכולנו. במהלך הטיפול מוחדרות מחטים קטנטנות לנקודות דיקור על גבי הפנים, האוזן והגוף, שמטרתן לשפר את זרימת הדם והאנרגיה (צ׳י) לעור הפנים, כמו גם לחדש ולהגביר את היצור הטבעי של קולגן ואלסטין. ההזנה הטובה יותר של עור הפנים יוצרת לו מראה צעיר ובריא ומאטה את תהליך ההזדקנות.

מדובר בשיטת אנטי-אייג׳ינג עתיקה שנקראה בסין Mei Zen, ופירושה: “אדם יפה”. השימוש בה רווח בקרב קיסרי סין שביקשו לשמור על יופיים ועל יופיין של פילגשיהם. עם זאת, רק בעשור האחרון, הפכה השיטה פופולרית יותר ויותר בארצות המערב. ראוי לציין כי הדיקור עצמו מבוצע בשיטה הזהה לזו של הדיקור הסיני הרפואי, אך במטרה ברורה להאץ את יצירת הקולגן מתחת לעור, על מנת לסייע במילוי קמטים והרמה של אזורים שונים בעור הפנים.

הדיקור הקוסמטי לא רק ש’יעלים’ תוך זמן קצר 10-15 שנה מגילכם, הוא אף יאפשר לכם ליהנות מיתרונות נוספים של הדיקור הסיני הקשורים לשיפור התחושה האישית, ולתמיכה בבריאותכם הכללית, שכן גם הדיקור הקוסמטי, כמו הדיקור הסיני, שואף להביא את הגוף כולו לאיזון אנרגטי. על פי התפיסה של הרפואה הסינית, אין אנו מפרידים את הפנים משאר הגוף, ואחד מעקרונותיה גורס כי היופי מקרין מתוך הגוף אל החוץ.

יתרונות השיטה כוללים:

 • העלמת קמטים קלים והפחתת הנראות של קמטים עמוקים יותר (חלופה נהדרת לבוטוקס)
 • הרמה ומיצוק של אזורים נפולים או שקועים בעור (מעין מתיחת פנים טבעית, אך ללא פרוצדורה דרסטית כמו במתיחת פנים כירורגית)
 • הפחתת נפיחויות באזור הפנים והעיניים
 • שיפור כללי במראה עור הפנים, המתבטא במראה בוהק ובריא יותר (בעקבות הגברת זרימת הדם לרקמות העור בפנים)
 • שיפור בכתמי פיגמנטציה (היפר-פיגמנטציה)
 • שיפור מראה צלקות באופן כללי וצלקות אקנה בפרט (חטטים)
 • סגירת נקבוביות פתוחות – הזנת העור וריכוכו
 • הפחתת תופעות הלוואי וזמן ההתאוששות מפרוצדורות כירורגיות וכימיות (מילויים, הזרקות וכו׳)
 • שיפור המראה של הפנים בכללותן ולא רק של אזורים ספציפיים

מחקר שהתבצע בתחום הדיקור הקוסמטי, ואשר פורסם בשנת 1996 בכתב העת International Journal of Acupuncture, מצא כי בקרב 300 משתתפי המחקר דיווחו לא פחות מ-90 אחוזים על שיפור הנראה לעין מבחינת עומק הקמטים, כמו גם בנושא מיצוק העור והבהרת כתמים.

בכדי להבחין בתוצאות הדיקור הקוסמטי, ממש כמו בדיקור הסיני בטיפול במחלות, אין די בביצוע טיפול אחד יחיד ויש צורך בסדרת טיפולים. לרוב מדובר בסדרת טיפולים בת עשרה מפגשים, בתדירות של מפגש אחד לשבוע. שיפור במראה העור, כמו שינוי בגוון העור, ניתן לראות כבר בתום הטיפול הראשון. אך עם זאת, שינויים משמעותיים יותר ניתן יהיה לראות בממוצע החל מן הטיפול השישי. בתום סדרת הטיפולים ומרגע שהמטופל מרוצה מן התוצאות שהושגו, מומלץ להמשיך בטיפול משמר בתדירות של פעם בחודש על מנת לתחזק את הישגי הטיפול לאורך זמן.

הדיקור עצמו אינו כואב וחלק מנקודות הדיקור אינן מורגשות כלל. באזורים בהם העור מתוח או צמוד, ייעשה שימוש במחטים מיוחדות אשר עוצבו במיוחד לטיפול בדיקור סיני קוסמטי (פטנט אנגלי ייחודי הנמצא בשימוש רק בקליניקה למשפחה לרפואה סינית).

עובדה אחת יש לזכור: את תהליך ההזדקנות לא ניתן לעצור, אך בהחלט ניתן להאט, ובאופן משמעותי. ניתן להפוך אותו לקל ונעים יותר, להיראות ולהרגיש טוב יותר, אך יש לזכור כי גם בדיקור הקוסמטי, התמדה היא המתפתח להצלחה!

  צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

  תפריט
  נגישות
  להתחלת שיחה
  כן, אפשר גם בוואטסאפ
  שלום לך,
  כיצד אני יכול לעזור?